Vítejte na stránkách obce Skřinářov

Historie

P

rvní zmínka o naší obci je z roku 1364, kdy je zmiňovaná v zemských deskách jako majetek pánů z Ronova,    jenž toho času drželi hrad Osová. Součástí Osovského panství zůstala naše obec i v dalších staletích,když se měnili majitelé panství Osová.
Samostatnou obcí se stala v roce 1881 kdy se vyloučila z  Osové Bítýšky. V 70. letech v rámci podpory rozvojové obce Osová Bítýška, jsme pod ni  připadli.  Opět  jsme se stali  samostatnou   obcí v roce 1990.

Od tohoto roku se podařilo vybudovat v obci veřejný vodovod, plynofikaci, postavit nové sportovní hřiště, skládajícího se z tenisového kurtu a univerzálního hřiště určeného k malé kopané, košíkové, případně na  volejbal či nohejbal. V zimním období za příhodných klimatických podmínek poslouží jako kluziště.  Dále se opravila  obecní budova, v němž se nachází obecní úřad, došlo k rekonstrukci místního pohostinství a vytvoření menšího sálu k použití při nižším počtu návštěvníků. V  obci se upravila náves a  veškeré místní komunikace, jenž byly opatřeny asfaltovým povrchem. Byl též vybudován  chodník od Obecního domu na náves a okolo nově zbudovaného dětského hřiště, na němž se nacházejí houpačky, skluzavka, prolézačky s lezeckou stěnou a pískovištěm. Toto hřiště poslouží nejen dětem, ale moho si tam odpočnout i dospělí,  neboť okolo je provedena pěkná parková úprava a  lavičky  k posezení.